Většina začátečníků v oblasti pěstování masožravých rostlin se domnívá, že potrava je to nejdůležitější. Nejdříve ale ohlídejte, aby masožravka žila ve správné zemině za správné teploty, měla dostatek světla a vody. Pak se teprve zajímejte o vhodné krmení.
Pěstitelé se dopouštějí chyby tím, že rostlinu překrmují. Časté krmení způsobí plesnivost listů, může ale i masožravku zahubit. Rostlina si i bez vaší pomoci sama chytí kořist, např. drobné mušky, komáry. Jestliže se nechcete připravit o atraktivní podívanou, dopřejte vaší rostlině maximálně jeden kus hmyzu týdně. Nebo si pořiďte více masožravek.
Masožravé rostliny (až na ...) mají hmyz pouze jako doplňkový zdroj živin a není je tedy nutné je nijak přikrmovat. Pokud by měly potravy moc, mohly by se dokonce překrmit. Pokud tedy chcete své masožravky krmit, tak maximálně jednou za měsíc maximálně jednou mouchou.
Krmení mucholapek
Krmení není pro mucholapku podivnou životně důležité, stačí ji pouze jedna moucha na měsíc a to jen do jedné pasti. V žádném případě neházejte mouchu do každé pasti! Mucholapku také můžete dát v létě ven, aby si kořist nalovila sama. Nedávejte jí na přímé slunce, horký písek nebo rozpálený balkón. Rozhodně jí nedávejte na rozpálené kameny.
Krmení špirlic a darlingtonie
Krmení není pro rostlinu životně důležité, stačí ji pouze jedna moucha na měsíc a to jen do jedné pasti.
Krmení rosonatek
Krmit musíme příležitostně. Nepřekrmovat. V létě je dáme ven, ale nikoli na rozpálená místa. Rosnatky si pak kořist naloví sami.
Krmení rostnolistu ,roridulí a byblisu
Rostliny si naloví kořist sámy. Pokud v bytě nejsou mouchy nebo mušky tak na pěstování zapomeňte.